Użytkownicy na całym świecie pytali o Mapy Google dla iPhone'a. Dzisiaj z przyjemnością informujemy, że Mapy Google już są -- znajdziecie je w Apple App Store. Zaprojektowane od podstaw i łączące kompleksowość i dokładność Map Google z interfejsem, który pozwala znaleźć to czego potrzebujecie szybciej i łatwiej.

W nowej aplikacji na ekranie widać znacznie większy obszar mapy, a korzystanie z niej jest bardziej intuicyjne. Ostra wektorowa mapa wgrywa się szybciej i pozwala na płynne przesuwanie i obracanie zarówno w widoku 2D jak i 3D. Dobrym miejscem na start jest okno wyszukiwania znajdujące się na górze. Szukasz najlepszej restauracji w mieście? Wyszukiwanie Google dostarcza lepsze rezultaty lokalne. Firmy i miejsca z adresem, numerem telefonu, zdjęciami i opiniami od osób, którym ufasz.

Sercem tej aplikacji jest ciągle poprawiania i kompleksowa mapa świata. Jej autorami są także ludzie tacy jak Wy, którzy na całym świecie aktualizują mapy kilkadziesiąt tysięcy razy dziennie, dodając nazwy dróg, adresy firm i znacznie więcej. Tam gdzie to możliwe, poprowadzi Was nawigacja "turn-by-turn", informacje o ruchu drogowym pomogą uniknąć korków, a zdjęcia Street View zorientować się w okolicy, w miejscach z dostępnymi danymi o transporcie publicznym znajdziecie najbliższe połączenia autobusowe. Świat wokół nas stale się zmienia. Wiemy, że nasze Mapy nie są idealne, jeśli więc zobaczysz na nich coś dziwnego, po prostu potrząśnij mocno telefonem, by przesłać nam informacje.

 Podczas gdy budujemy naszą mapę świata, chcemy dać także możliwość korzystania z Map deweloperem iOS, by mogli tworzyć nowe i innowacyjne aplikacje oparte na Mapach Google. Dlatego dzisiaj udostępniamy Google Maps SDK dla iOS. Aplikacje mogą też uruchomić aplikację Mapy Google przy użyciu schematu URL.Jesteśmy podekscytowani wprowadzając Mapy Google na iPhone'a. To dopiero pierwsza wersja, ale mamy nadzieję, że już teraz Wasze życie stanie się łatwiejsze. Będziemy chcieli stworzyć jeszcze lepsze Mapy Google, w naszej misji by stworzyć perfekcyjną mapę świata.

Wreszcie, aplikacja jest dostępna dla iPhone'a i Ipoda Touch (4 generacja) z systemem iOS w wersji 5.1 lub wyższej. Aplikacja jest dostępna w ponad 40 krajach i 29 językach, w tym po polsku.