Odkąd w lutym przedstawiliśmy pierwszą wersję Chrome na Androida, uważnie wysłuchiwaliśmy Waszych opinii. Bardzo się cieszymy, że wielu z Was tak lubi korzystać z Chrome na swoim telefonie czy tablecie z Androidem 4.0. Dzisiejsza aktualizacja, poza przyniesieniem kilku bardzo pożądanych funkcji, jest dostępna w 31 nowych językach (w tym po polsku), we wszystkich krajach, gdzie działa Google Play, dodaliśmy też kilka nowych funkcji, dzięki którym przeglądanie sieci będzie jeszcze łatwiejsze:
  • Możecie teraz poprosić o desktopową wersję strony WWW, w przypadku jeśli nie odpowiada Wam wersja mobilna
  • Możecie teraz dodawać zakładki jako skróty na stronie domowej przeglądarki, dzięki czemu macie do nich szybki dostęp
  • Możecie wybrać ulubione aplikacje do otwierania linków w Chrome
  • Macie skonfigurowane proxy do dostępu Wi-Fi? Możecie teraz korzystać z Chrome z proxy skonfigurowanym w ustawieniach urządzenia z Androidem.

Jeśli zajmujecie się tworzeniem stron WWW, może Was także zainteresować zmiana w specyfikacjach User-Agent dla Chrome dla Androida.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zainstaluj Chrome Beta na Androida już teraz z Google Play na swoim tablecie lub telefonie z Androidem 4.0 (Ice Cream Sandwich). Ponieważ nadal mamy status Beta, czekamy na opinie, byśmy mogli dalej ulepszać Chrome na Androida.