12. maja uruchomiliśmy polską wersję serwisu Google Translate pod nazwą Tłumacz Google. Serwis ten działa w oparciu o opracowaną przez nas technologię tłumaczenia automatycznego, zwanego również maszynowym. Nie jest to jeszcze doskonałe rozwiązanie (czego przykładem niech będzie przekład naszego bloga na angielski), ale stanowi wspaniałe narzędzie dla osób poszukujących informacji w języku, którego dobrze nie znają.

Bardzo liczymy na Wasz wkład w ulepszanie tej nowej, darmowej usługi - jeśli podczas korzystania z Tłumacza otrzymacie przekład, który Waszym zdaniem brzmi dziwnie lub jest nieprawidłowy, możecie dodać swoją propozycję lepszego tłumaczenia. Będziemy korzystali z informacji udzielonych przez Was, aby podnosić jakość tłumaczeń w przyszłych wersjach systemu.

Poza tłumaczeniem fraz i całych stron, Tłumacz umożliwia również wyszukiwanie za pomocą wyszukiwarki Google w obcych językach, tłumacząc Wasze zapytania. Tutaj również możecie zaproponować własne wersje tłumaczeń słów kluczowych, jeśli uważacie że należy poprawić nasze sugestie.
Warto jeszcze wspomnieć o gadżecie, umożliwiającym automatyczne tłumaczenie Waszych stron internetowych po polsku na inne języki. Ponadto, możecie przeciągnąć na pasek przeglądarki jeden z przycisków tłumaczących stronę, na której się znajdujecie na wybrany język.

Więcej informacji na temat Tłumacza znajdziecie na stronie z najczęściej zadawanymi pytaniami.