Posted:
Najbliższe wybory prezydenckie odbędą się już 10 maja. W wyborach startuje wielu kandydatów, a Wy powinniście mieć o nich jak najwięcej informacji. Dlatego rozpoczynamy serię Hangoutów na żywo z kandydatami na Prezydenta RP.

Hangouty nadawane na żywo to technologia wideorozmów Google, umożliwiająca dyskusję wielu osób i transmitowanie jej na żywo. Na świecie w Hangoutach uczestniczyli do tej pory m.in. Barack Obama, Angela Merkel i papież Franciszek.

Pierwszy z Hangoutów, z Prezydentem Bronisławem Komorowskim, odbędzie się już w najbliższą środę, o godz 13. Hangout będziecie mogli obejrzeć w serwisie Gazeta.pl i na kanale YouTube Gazeta.pl. W Hangoucie wezmą udział rozmówcy z całej Polski, a pytania będą mogli zadawać także internauci, korzystając z hashtagu #HangoutPBK. W następnym Hangoucie weźmie udział Andrzej Duda. Informacje o kolejnych Hangoutach będą podawane przez Gazeta.pl na bieżąco.

Organizatorem serii Hangoutów na żywo z kandydatami na prezydenta RP jest Gazeta.pl, a partnerami Google i Stowarzyszenie MamPrawoWiedziec.pl.

Zapraszamy!

Posted:
Pamiętacie poprzednie edycje konkursu Google Online Marketing Challenge? W ciągu 7 lat wzięło w nim udział ponad 80 tysięcy uczniów i profesorów z niemal 100 krajów. A tymczasem zapraszamy Was do udziału w najnowszej edycji. Możecie zarejestrować swoje zespoły do 22 kwietnia na stronie konkursu.

Google Online Marketing Challenge to wyjątkowa okazja dla uczniów do zdobycia doświadczenia w tworzeniu kampanii marketingowych online za pomocą Google AdWords i Google+. 

Google przeznacza budżet w wysokości 250 USD na reklamę w systemie AdWords. Studenci biorący udział w konkursie mają za zadanie przygotować i zrealizować trzytygodniową kampanię w wyszukiwarce dla lokalnej firmy lub organizacji pozarządowej. Zespoły, których kampania okaże się najskuteczniejsza, wygrywają cenne nagrody, w tym wycieczki do wybranych biur Google. Studenci mogą również wystartować w osobnej kategorii konkursowej - Google+ Social Media Marketing i w jej ramach stworzyć oraz zarządzać profilem Google+ wybranej firmy przez 5 tygodni.

W konkursie Google Online Marketing Challenge mogą wziąć udział zespoły złożone z 3 do 6 studentów dowolnego kierunku, które zarejestrują się na stronie konkursu i będą pracować pod okiem opiekuna-wykładowcy z uczelni, którą reprezentują. 
Aby zmotywować Was do udziału przypomnijmy, że minione edycje to sukces wielu zespołów z Polski! W 2014 r. studencki zespół ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie wywalczył nagrodę AdWords Business Global Winner za zaplanowanie kampanii, której celem było zwiększenie regularności zakupów biletów na mecze oraz odzieży i akcesoriów dla fanów klubu piłkarskiego Legia Warszawa. Wcześniej, w 2013 r., Polacy również zdobyli ten sam tytuł i byli wtedy pierwszą w historii europejską drużyną, która osiągnęła taki sukces. W poprzednich edycjach konkursu studenci z SGH również zdobywali wyróżnienia - w latach 2011, 2010 i 2009.

Weźcie przykład ze zdolnych Polaków i też wystartujcie w konkursie Google Online Marketing Challenge. Pamiętajcie - czas na rejestrację zespołu macie do 22 kwietnia. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Zapraszamy!

Posted:
W ciągu ostatnich lat wielokrotnie aktualizowaliśmy Mapy Google, by były dokładniejsze i bardziej przydatne. Na Street View możecie obejrzeć mnóstwo zdjęć — od kawiarni tuż za rogiem po Taj Mahal w odległych Indiach, a nasza nawigacja pomaga dotrzeć na ważne spotkanie albo znaleźć ciekawy zabytek w nieznanym mieście. Cały ten czas ciężko pracowaliśmy, by dostraczyć Wam jak najlepsze odwzorowanie świata, który nas otacza. Dzisiaj prezentujemy jednak naszą najbardziej ambitną z dotychczasowych aktualizacji: PAC-Mapy.
Dzięki informacjom lokalnym i Street View łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej możecie znaleźć miejsce, do którego potrzebujecie dotrzeć. My mamy dla Was inne rozwiązanie! Chcemy Was poinformować o miejscach, w które lepiej się nie wybierać. Wraz z tą aktualizacją dodaliśmy zdjęcia i informacje dotyczące niebezpiecznych wirtualnych istot zwanych Pinky, Blinky, Inky i Clyde. Podczas poruszania się ulicami pełnymi owoców w okamgnieniu będziecie musieli zadecydować, w które ulice skręcić, by uchronić się przed duchami i bezpiecznie dotrzeć na miejsce. A gdy poczujecie, że macie ochotę coś przekąsić, możecie po prostu zjeść kilka pac-kropek albo wiśni i dalej podróżować. PAC-Mapy sprawiają, że poruszanie się po wybranych lokalizacjach sprowadza się do naciskania przycisków góra, dół, lewo i prawo.
Wszystkie zalety #PACMaps poznacie na na komputerach i najnowszej wersji mobilnych Map Google na Androida i iOS. To dopiero początek nowości na Mapach, niebawem wprowadzimy ostrzeżenia przed wypadkami z udziałem zombie i międzygalaktyczne Street View. Aha, i nie zapomnijcie sprawdzić, co przygotowali nasi znajomi z Ingress. Wygląda na to, że PAC-MAN wychrupał sobie drogę do prawdziwego świata!

Posted:
Swoje dzieciństwo spędziłem w Niemczech, nieopodal Ulm. Dokładnie tam, gdzie Dunaj rozpoczyna swoją epicką podróż ze Schwarzwaldu na południowy wschód, aż do Morza Czarnego. Od zawsze byłem urzeczony majestatem rzeki zwanej Donau. Tej, która od tysięcy lat przecina tak wiele krajów i kultur, która była katalizatorem rozwoju ekonomicznego, szlakiem migracji i wielką inspiracją dla sztuki i muzyki klasycznej.

Od dziś, dzięki Street View na Mapach Google, Wy również możecie podziwiać ten wyjątkowy żeglarski szlak - sześć krajów, trzy stolice i najpiękniejsze krajobrazy. Aby uchwycić wszystkie kadry, zdecydowaliśmy się na spływ Dunajem. Weszliśmy na pokład statku rzecznego Ms Treasures, firmy Tauck i Scylla, które obsługują rejsy po Dunaju i innych europejskich rzekach. Zamontowaliśmy na nim specjalny plecak Street View - Trekker i wyruszyliśmy w niezapomnianą podróż.

Wasz wirtualny rejs zacznie się w Bratysławie na Słowacji, gdzie na szczycie wzgórza można zobaczyć Zamek Bratysławski. Powstał on w epoce brązu (ok. 3 500 lat p.n.e), był kluczowym punktem na mapie handlowych szlaków Dunaju i do dziś pozostaje najbardziej charakterystycznym symbolem okolicy.

Płynąc dalej, zobaczycie zachwycającą linię brzegową zabytkowej stolicy Węgier — Budapesztu. Widok budapesztańskiego Parlamentu onieśmiela niezależnie od pory dnia i nocy. Brzegi wschodniej Chorwacji zachwycą Was barokowym miastem Vukouvar, którego architektura zapiera dech w piersiach. Rejs po tej części Dunaju gwarantuje również niezapomniany widok na klasztor Franciszkanów i kościoła Św. Filipa i Jakuba.

Naturalne krajobrazy oraz majestatyczne piękno rzeki Dunaj są niewątpliwym atutem tej podróży. Spróbujcie podryfować przez Wielki Kocioł, czyli Cazanele Mari w Rumunii, gdzie jedna trzecia dróg wodnych splata się z Krcedinską Adą w Serbii - tam, gdzie woda odbija słoneczne promienie po obu stronach rzeki. Stamtąd płynnie, jak to po wodzie, dotrzecie do Bułgarii.
Mosty, które łączą wspomnianą Bułgarię z Rumunią, uchodzą za najszybszy sposób przedostania się z Zachodniej Europy na Wschód.

Wraz z biegiem Dunaju czuję tę wyjątkową więź nie tylko z moim rodzinnym miastem, ale też z wszystkimi miastami, które leżą u brzegów tej rzeki. To niesamowite, że dzięki Street View udało się prześledzić ten ekscytujący szlak - i zobaczyć, jak “mój mały Dunaj” z Ulm zmienia się w majestatyczną rzekę, która płynie wprost do Morza Czarnego.

Dołączcie do tej fascynującej podróży!

Posted:
W ostatni weekend cieszyliśmy się z nadejścia upragnionej wiosny. Ładna pogoda i słońce z pewnością zachęciły Was do wyjścia z domu, być może też do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Jeśli wraz z poprawą aury częściej myślicie o swoim zdrowiu, chcecie dobrze się odżywiać i zyskać nową energię do działania, to mamy dla Was coś specjalnego.
W sklepie Google Play przygotowaliśmy dla Was specjalne kolekcje książek, muzyki i aplikacji, dzięki którym będziecie fit na wiosnę. Przejrzyjcie je i wybierzcie coś dla siebie. Poniżej kilka podpowiedzi.

Dietetyczne czytanie
Czytając przez godzinę, spalicie zaledwie 25 kalorii, za to możecie dowiedzieć się, jaka dieta jest odpowiednia dla Waszej grupy krwi i jak wiele możecie zmienić w swoim wyglądzie w 181 dni.
W specjalnej kolekcji książek Zdrowie i uroda w Google Play znajdziecie wiele ciekawych lektur, a wśród nich: setki zdrowych przepisów, w tym np. dietę proteinową, czyli pomysły na lekkie śniadania, obiady i kolacje, a także książki, dzięki którym zarówno panie, jak i panowie będą mogli poznać tajniki fitnessu. Niezależnie zaś od płci, polecamy „Ćwiczenie jogi w domu” - praktyczny poradnik, który zawiera 10 przydatnych zestawów ćwiczeń jogi dla początkujących.

W dobrym rytmie
Muzyka to świetny sposób, żeby urozmaicić sobie codzienny trening i zmotywować się do jeszcze większego wysiłku. W specjalnie stworzonej kolekcji Muzyka do ćwiczeń w Google Play odkryjecie energetyczne kompozycje, które inspirowały Ewę Chodakowską, Jane Fondę albo samego Rocky’ego. Znajdziecie tu odpowiedni rytm do jazdy na rowerze, biegania, czy ćwiczenia jogi. W Google Play skomponujecie też swoją własną playlistę, która wyciśnie z Was siódme poty.
A zatem słuchawki na uszy!

Osobisty trener w telefonie
W specjalnej kolekcji Zdrowie i fitness w Google Play znajdziecie mnóstwo aplikacji, które pomogą Wam się zaktywizować, a także zdrowo i smacznie się odżywiać, m.in. Google Fit, z którą będzie Wam łatwiej zadbać o dobrą formę. Bieganie to Wasza pasja? Uwielbiacie jazdę rowerem? A może często spacerujecie? Z Google Fit z łatwością wyznaczycie sobie cele, podzielicie je na etapy i będziecie mogli obserwować swoje postępy. Jeśli lubicie spokojniejsze ćwiczenia, to proponujemy Wam lekcje pilatesu, dzięki którym rozciągniecie mięśnie i uelastycznicie ciało. Możecie też trenować konkretne partie ciała - skorzystajcie np. z aplikacji Ćwiczenia na mięśnie brzucha i przygotujcie ciało do wiosny. Z aplikacją Eat Fit - Dieta i Zdrowie, która również jest dostępna w specjalnej kolekcji Google Play, zaplanujecie swoją dietę i zrzucicie zbędne kilogramy. Przejrzyjcie bogatą ofertę Google Play, a być może przypadnie Wam do gustu jeszcze coś innego. Warta polecenia jest także np. aplikacja Nike+ Running. Dzięki niej z łatwością pokonacie każdy maraton.

Piotr Zalewski, Communications&Public Affairs Manager

Posted:
W czerwcu 2014 Eric Schmidt ogłosił plan otwarcia w Warszawie Google Campus. Campusy to miejsca, w których przedsiębiorcy mogą zdobywać wiedzę, wymieniać się doświadczeniami i budować firmy, które będą zmieniać świat. Warszawski Campus niebawem dołączy do sieci sześciu Campusów na całym świecie (obok Londynu, Tel Awiwu, Seulu, Madrytu i Sao Paulo).

Podczas gdy intensywnie pracujemy nad uruchomieniem warszawskiego Campusu, zajmujemy się też tym, by dać więcej możliwości edukacyjnych i rozwojowych lokalnej społeczności startupowej w całej Polsce. Jednym z najważniejszych celów działalności Campusów jest zapewnienie startupom odpowiednich kontaktów, dostępu do ludzi i wiedzy - czynników, które są niezbędne, by startupy mogły się rozwijać i osiągnąć międzynarodowy sukces.

W ramach takich działań wcześniej w tym roku odbył się nabór wniosków, a teraz z radością możemy ogłosić trzy polskie startupy z branży e-commerce, które zostały wybrane by pojechać do londyńskiego Campusu i wziąć udział w nadchodzącym programie Campus Exchange!
Te firmy to:
  • Demish - startup z Poznania. Kreator szablonów ubrań od znanych projektantów, które można dopasować do własnych upodobań.
  • Usability Tools - kolejny poznański startup, platforma B2B SaaS, pomaga w optymalizacji witryn e-commerce, by zwiększyć satysfakcję użytkowników i konwersje.
  • Zencard - warszawski startup, dostosowująca się do potrzeb biznesu platforma lojalnościowa.
Campus Exchange to intensywny tygodniowy program szkoleniowy, w ramach którego w Londynie spotykają się wiodące startupy z różnych części świata, by wspólnie spędzać czas i pracować. Dzięki programowi polscy przedsiębiorcy mogą pozyskać wartościowe kontakty i wiedzę praktyczną. Najbliższa sesja będzie dotyczyła unikalnych możliwości i wyzwań, które stoją przed startupami z branży e-commerce. W ramach tygodnia zapewnimy agendę wypełnioną wydarzeniami, warsztaty praktyczne, mentoring i możliwość pracy w przestrzeni londyńskiego Campusu. To właśnie Londyn jest centrum e-commerce, co czyni z Campus London idealne miejsce, by te trzy polskie startupy mogły wejść na zupełnie nowy poziom.

Zamierzamy organizować więcej programów podobnych do Campus Exchange, skierowanych specjalnie do polskiej społeczności startupów i będziemy informować was o nich na bieżąco!

--------------------------------------------

Campus Warsaw: Helping Polish startups go global

In June 2014, Eric Schmidt shared the news that we'll be bringing a Campus to Warsaw. Campuses are our spaces for entrepreneurs to learn, connect, and build companies that will change the world. Campus Warsaw will join our network of soon to be 6 spaces globally (alongside London, Tel Aviv, Seoul, Madrid, and Sao Paulo).

While we're hard at work preparing Campus Warsaw, we're also working hard to bring more educational resources and growth opportunities to the local startup community throughout Poland. Some of the main focus areas of Campus are giving startups the connections and training they need to succeed, and setting them up for global success.

Earlier this year we held a call for applications, and today we are excited to announce the three Polish e-commerce startups selected to travel to Campus London for our upcoming "Campus Exchange" program!
The startups are:
  • Demish, based in Poznan, is an online platform of clothing templates from top designers.
  • Usability Tools, also based in Poznan, is a B2B SaaS platform that helps optimize e-commerce websites for better user experience and higher conversion.
  • Zencard is a customizable loyalty redemption platform from Warsaw.
Campus Exchange is an intense one week residential program bringing together an international cohort of leading startups to London to live together, work together, and gain valuable connections and practical education. This session will focus on the unique challenges and opportunities for e-commerce startups. We will provide a jam-packed lineup of events, hands-on workshops, mentoring, and workspace at Campus London. London is an e-commerce powerhouse, which makes Campus London an ideal location for these innovative Polish startups to go the next level.

We'll be bringing many programs like Campus Exchange to the local startup ecosystems around Poland, and look forward to continuing our work with the thriving startup community.

Posted:
Pamiętacie czerwiec ubiegłego roku? Spacer po Buenos Aires, portugalskiego lisa polującego na żabę i raperów z Malagi? Od tego czasu “chodzimy” po miastach całego świata, by podziwiać najulotniejszą ze sztuk - street art. Teraz w podróży Street Art Project na platformie Google Cultural Institute możecie przeżyć jeszcze więcej miejskich przygód - wziąć udział w największym festiwalu street art w Szwecji, odkryć słynne Water Tanks na nowojorskich dachach oraz poznać INSA i jego animowane gif-iti.

Street Art Project cały czas się rozwija, by promować piękno i różnorodność stylów oraz zachować dzieła, które powstają w przestrzeni publicznej czasem tylko na chwilę. To największy zbiór obrazów i murali z całego świata – fantastyczne zdjęcia ulicznych prac zapisanych w najdrobniejszych szczegółach. Gdy uruchamialiśmy projekt, na platformie było 5 tysięcy zdjęć i ponad 100 wirtualnych wystaw. Wystarczyło kilka miesięcy by podwoić te liczby. Dziś mamy 86 partnerów z 34 krajów, a dzięki tej współpracy możecie obejrzeć ponad 10 000 dzieł zebranych w ponad 260 kolekcjach.
Made in Poland
Mamy też nowego polskiego partnera projektu - Stowarzyszenie Traffic Design. Jest to organizacja pozarządowa, która od ponad pięciu lat działa na rzecz uatrakcyjnienia przestrzeni publicznej. Stowarzyszenie skupia artystów, grafików, architektów oraz animatorów kultury z Trójmiasta. Traffic Design jest również pomysłodawcą i organizatorem jednego z największych w Europie festiwali sztuki miejskiej. A sztuka miejska to nie tylko malowanie murali, ale też rewitalizacja, edukacja i angażowanie społeczności lokalnych. W ramach Google Cultural Institute Stowarzyszenie udostępniło 3 wyjątkowe kolekcje.
Dwie z nich to zbióry prac stworzonych podczas dwóch edycji gdyńskiego festiwalu, Traffic Design 2013 i Traffic Design 2014. W ramach wystaw będziecie mogli obejrzeć dzieła artystów z całego świata. Znajdują się tutaj murale Sainera z ETAM Cru (Polska), Prozaka (Brazylia), Kislowa (Ukraina), Remi Rougha i Nawera (Anglia i Polska), Pisa73 oraz Czarnobyla (Niemiec). Zobaczycie też dzieła znanych artystów, takich jak Knarf (Austria), Seikon (Polska), Sten & Lex (Włochy), Elian i Pastel (Argentyna), Zoer i Velvet (Francja), Basik (Włochy), Vera King i SC Szyman (Polska) czy ABCDEF (Niemcy).
Trzecia wystawa pokazuje dodatkowy projekt, który powstał podczas ubiegłorocznej, 4 edycji festiwalu. We współpracy z trójmiejskim architektem Filipem Kozarskim (trójmiejskim odczarowano peron Redłowo SKM. Spójna kolorystyka, nowe szyldy Jacka Wielebskiego, mural Jay-Pop'a i interaktywne witacze– teraz możecie podziwiać ten niezwykły peron nie tylko z okien pociągu.
Siedem nowych wystaw zaprezentuje też łódzka Fundacja Urban Forms, która z Google Cultural Institute współpracuje już od 2013 roku. Nowe kolekcje w ramach Street Art Project prezentują prace powstałe w trakcie IV Festiwalu Galeria Urban Forms, dzieła gwiazd światowego street artu: Eduardo Kobry, Morika, DalEasta, Nunca, Vhilsa, Cekasa, Chazma, Proembriona, Sepe i Tone’a. Dodatkową atrakcją galerii są materiały making off z tworzenia murali.
Proces twórczy krok po kroku
No właśnie - często nie znamy historii poszczególnych dzieł ani ich twórców. Dziś będziecie mogli obejrzeć trzech artystów podczas pracy w trzech różnych miastach: Paryżu, Berlinie i Los Angeles. Poznacie ich historie, techniki, inspiracje oglądając zdjęcia, materiały wideo i rozmowy. Zobaczcie TUTAJ jak wygląda tworzenie sztuki ulicy.