Street View jest jedną z najpopularniejszych funkcji Map Google, dostępną w ponad 30 krajach świata. O przygotowywaniu usługi Street View w Polsce pisaliśmy na blogu wielokrotnie, informując Was o tym, że rozpoczynamy robienie zdjęć i ogłaszamy plebiscyt, a także, że opublikowaliśmy fotografie zwycięskiej ulicy Piotrkowskiej. Teraz z radością ogłaszamy: Street View jest dostępne w Polsce!

Od teraz użytkownicy Map Google z Polski i ze świata mogą udać się na wirtualny spacer po ulicach m.in. Gdańska, Poznania, Wrocławia oraz Warszawy, czyli miast - gospodarzy Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Polskę zamierza niebawem odwiedzić setki tysięcy turysów, wśród sfotografowanych miast nie mogło więc zabraknąć też Krakowa:


Wyświetl większą mapę

A to nie wszystko. Na Mapach można też znaleźć panoramiczne zdjęcia Street View z wielu interesujących miejsc i obiektów turystycznych z całej Polski, wykonywane za pośrednictwem naszego trójkołowego roweru.


Możecie podziwiać Muzeum Zamkowe w Malborku:


Wyświetl większą mapę

Rynek w Zamościu:


Wyświetl większą mapę

czy molo w Sopocie:


Wyświetl większą mapę

I wiele innych interesujących i pięknych miejsc z całej Polski.

Aby obejrzeć zdjęcia Street View na Mapach Google, wystarczy wejśc na Mapy i w obrębie konkretnego miejsca przybliżyć je do maksymalnego poziomu. Możecie też przeciągnąć ikonkę pomarańczowego ludzika “Pegmana” na Mapy Google - miejsca z niebieskim obrysem zostały sfotografowane w ramach Street View.

Po więcej informacji na temat Street View w Polsce zapraszamy na naszą właśnie uruchomioną stronę Google+. Zachęcamy też do obejrzenia galerii na stronie www.google.pl/streetview .